Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Turizmde Sosyal Medya Kullanılacak

Bakan Ersoy, dün gazetelerin Ankara Temsilcileri ile sohbet toplantısında Türkiye’nin tanıtımı ile ilgili anlayış değişikliği konusunda mesajlar verdi.

Tanıtım bütçelerinde kısıntıya gitmeyi düşünmediklerinin altını çizen Bakan Ersoy, çağa uygun tanıtım modeline geçeceklerini belirtti. Bakan Ersoy “Tanıtımda biz bakın kafaları değiştiriyoruz, çağa uygun tanıtım yapacağız, sosyal medya, internet, Instagram vesaire gibi şeylere ağırlık vereceğiz. Çağa ayak uydurmayı bileceğiz.” şeklinde konuştu.

Bakan Ersoy ayrıca offline mecralardaki tanıtıma bugüne kadar çok para harcanmasına rağmen artık offline tanıtımları belli ölçülerde tutarak online tanıtımlara ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi.

OFFLINE TANITIMIN SINIRLI ETKİSİ

Türkiye’nin sınırlı kaynağı var, çok da büyük beklentileri var özellikle turizmde. Biz hala şu ne der, bu der diye endişeyle davranırsak çözemeyiz işi. Mesela offline tanıtıma çok önem verildi bugüne kadar. Doğruydu da ama artık geldiğimiz çağda offline’ın çok çok etkisi yok. Yani siz kitlelere, hedef kitlelere hedef bazında ulaşmak istiyorsanız offline’ın yanında bir şeyler yapmak zorundasınız. Offline’ı belli ölçülerde tutup dijital ve sosyal medyayı da ön plana alacak başka bir şey yapmanız lazım. Biz de aynısını yapacağız. Mesela önemli fuarlarda kalmaya devam edeceğiz, olduğumuz yerde çok düzgün lansman yapacağız ama gerekli olan yerlerde olacağız, reklam ve tanıtım bütçemizi ciddi oranda artıracağız.”

SES GETİRECEK YENİ NESİL TANITIM KAMPANYALARI

“Çağa uygun youtuberlar, trendsetter’lar, çağın gereği olan Instagramlar vesaire gibi sosyal medyada ses getirecek tanıtım kampanyaları yapacağız. Türkiye’nin algısını değiştirecek, turizm algısını değiştirecek çalışmalar yapacağız. Bununla ilgili hazırlıklarımız devam ediyor, 2019 Ocak ayı itibariyle görmeye başlayacaksınız bu değişimleri.”

Comments are closed.

%d blogcu bunu beğendi: